x پنهان کردن پیام

برای تماس سریع کلیک کنید!

02188480208 09168821301 02122063494
FA EN
قیمت مناسب پیکر تراشی و لیپوماتیک

رفع موهای زائد، لیزر و IPL

IPL و رفع موهای زائد چیست؟

ای پی ال intense pulse light یعنی سیستم‌های نور شدید پالسی. در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپ‌های زنون هستند که نور چند طول موجی ایجاد می‌کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می‌توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را بدست آورد. دستگاه IPL لیزر نیست اما کارایی و عملکرد مشابه دارد ارزان‌تر است و سریعتر عمل می‌کند IPL عوارض و خطرات ناشی از لیزر مثل تغییر رنگ پوست به خصوص در افراد تیره و سوختگی و ….. به دنبال ندارد.

رفع موهای زائد | لیزر موهای زائد | دکتر ضابطی

رفع موهای زائد با IPL

دستگاه IPL با پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت؛ به‌صورت آرام و بی‌خطر استفاده می‌شود پالس‌های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن‌ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می‌شوند. دستگاه حذف موی IPL سریع وکاملاً بدون درد است عوارض جانبی کم است ولی می‌تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت برطرف می‌شوند.

IPL پیگمان درون فولیکول مو را مورد هدف قرار می‌دهد تعداد زیادی از مردم تجربه حذف موهای زائد به صورت کامل توسط این روش را دارند، اگر موها دوباره رشد کنند به صورت نازک و ظریف خواهند بود.

تعداد جلسات لازم برای رفع موهای زائد

روش کار تعداد جلسات لازم رفع موهای زائد بین ۴ تا ۶ جلسه متغیر است و جلسات درمان معمولاً با فواصل ۴ تا ۶ هفته یکبار انجام می‌شود. البته باید تأکید کرد که میزان پاسخ دهی هر منطقه از بدن و هر فرد بسته به تراکم و ضخامت و نوع تیپ پوستی متفاوت است و شاید برخی افراد به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند و یا برعکس با جلسات کمتری به نتایج دلخواه برسند.

مزایای آی پی ال | رفع موهای زائد | دکتر ضابطی

مزایای IPL

  • درمان دائمی موهای زائد
  • جوان سازی پوست
  • درمان کک و مک و آسیب‌های پوستی ناشی از آفتاب

معایب IPL

  • تا چند ساعت پوست ملتهب است و اگر کاربر کار را درست انجام ندهد امکان سوختگی در آن ناحیه به مدت چند وقت باقی است.

مراقبت‌های قبل از IPL

معمولاً قبل و در بین جلسات درمان نباید از روش‌هائی از قبیل بند انداختن یا کندن موها استفاده کرد و این روش‌ها را باید از حداقل دو هفته قبل از جلسه‌ی IPL درمانی متوقف کرد و موهای منطقه را صرفا باید با تیغ اصلاح کرد. بسیاری از پزشکان به منظور کاستن حس درد و سوزش حین IPL، کرم‌های بی حس کننده‌ی موضعی را به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بر ناحیه نیازمندِ درمان مالیده و پس از بی حسی موضعی اقدام به درمان می‌کنند همچنین برای کاستن آسیب حرارتی وارد آمده بر پوست منطقه معمولاً از روش‌های خنک کردن موضعی قبل از درمان با استفاده از سیستم‌های COOLING موضعی به شکل تماسی با اسپری‌های خنک کننده استفاده می‌شود.

مراقبت‌های بعد از IPL

در اغلب حالات سرخی حاصل از درمان IPL بیش از چند ساعت پایداری ندارد و مالیدن پماد زینک اکسید یا کرم‌های ترمیم کننده بعد از IPL برای از بین بردن این حالات کفایت می‌کند محافظت ناحیه‌ی تحت درمان از اشعه‌ی خورشید نیز امر مهمی است که به همین دلیل از فراورده‌های ضد آفتاب با عوامل محافظتی بالا استفاده می‌گردد.

 

Top